1. O co w tym chodzi?

Od kilkunastu lat wszystkim nam zalegają na dyskach tysiące cyfrowych zdjęć – z podróży, rodzinnych, okolicznościowych. Do tego drugie tyle śpi sobie w telefonach czy chmurze. Nie oglądamy ich, nigdy ich nie przebraliśmy, czasem nie wiemy gdzie co jest. Nie mamy do nich dostępu, a przecież to nasze życie, nasze emocje, nasze doświadczenia. Wysoko i Wyżej postanowiło ogarnąć Wam wspomnienia!

2. Czyli co dokładnie dla mnie zrobicie?

Zrobimy dla Ciebie, a raczej za Ciebie, to, na co nigdy nie masz czasu lub Ci nie wychodzi. Uwolnimy Cię od konieczności przeglądania tysięcy własnych zdjęć, ich wybierania, poprawiania oraz opracowania w formie drukowanej. Mamy dla Ciebie kompilację usługi i produktu:

  • wyselekcjonujemy za Ciebie Twoje fotografie i poprawimy je graficznie oraz ułożymy w formie przepięknej Fotoksiążki – to nasza usługa
  • wydrukujemy i wyślemy Ci gotową Fotoksiążkę – to nasz produkt.

3. Od czego zaczynam?

W naszym sklepie wybierz rodzaj swojej Fotoksiążki. Travel.BOOK to książki z wakacji i podróży, wypraw i długich weekendów. Family.BOOK to albumy rodzinne, dopasowane do okazji lub podsumowujące Wasze kolejne lata, dekady lub pokolenia. Company.BOOK to propozycje dla Twojej firmy.

Zdecyduj, jaki format książki będzie dla Ciebie odpowiedni (jeśli tego nie wiesz, myślisz, że masz za mało lub za dużo zdjęć – napisz lub zadzwoń do nas – doradzimy!), spersonalizuj wybór (błysk czy mat, czyli rzecz  gustu + dodatkowe opcje okładki, strony tytułowej i nagłówków) i dokonaj transakcji.

Wtedy do akcji wchodzimy my!

4. Jak wygląda proces po zakupie Fotoksiążki? Jak przesyłam Wam zdjęcia i w jakim formacie?

Najpierw skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o przesłanie zdjęć jedną z trzech metod. Będzie też okazja porozmawiać o szczegółach Twojego zamówienia – chętnie usłyszymy Twoje sugestie, dowiemy się na co zwrócić uwagę i odpowiemy na Twoje pytania.

Wyślij zdjęcia jak Ci najwygodniej:

  • jeśli posługujesz się na co dzień komputerem, wyślij nam zdjęcia przez WeTransfer (być może będziesz musiał je podzielić na kilka transferów)
  • jeśli Twoje zdjęcia są w chmurze możesz dać nam dostęp do danego folderu
  • jeśli nie jesteś aż tak biegły informatycznie, zapisz zdjęcia lub poproś kogoś z bliskich o ich zapisanie na dysku USB i wyślij go do nas na nasz adres stacjonarny (najlepiej kurierem)
  • jeśli jesteś geekiem, udostępnimy Ci FTP’a.

Przyjmujemy zdjęcia w formacie JPG. Jeśli fotografujesz w RAW’ach, prosimy o wywołanie zdjęć do formatu JPG przed przesłaniem. Pamiętaj, aby przesłać zdjęcia w wysokiej (oryginalnej) rozdzielczości!

Po otrzymaniu zdjęć zabieramy się do pracy:

Po pierwsze, selekcja. Wybierzemy z Waszych nieprzebranych zasobów najlepsze fotografie i ujęcia z Waszych wyjazdów czy wydarzeń rodzinnych. Wiemy, że najtrudniej selekcjonuje się własne zdjęcia, zatem bierzemy to na siebie! Oczywiście sam możesz dokonać selekcji i przesłać nam wybrane zdjęcia.

Po drugie, korekcja graficzna. Nawet z nieudanych, ciemnych, niezbyt ostrych zdjęć nasi graficy wyciągają cuda! Znacie ten efekt, gdy zdjęcie po wydrukowaniu jest jakieś niezbyt ładne, za ciemne, zamglone? Wiemy, jak temu zapobiec. Zdjęcia, nawet całkowicie amatorskie, po naszej obróbce po prostu lśnią!

Po trzecie, edycja w formie przepięknego Fotoalbumu klasy Premium. Drukowanego w drukarniach europejskich, z przepięknymi rozkładówkami, gąbkowaną okładką, na znakomitym papierze z 70-letnią gwarancją na kolory. Zależnie od wybranego produktu wśród naszych usług znajdziesz personalizowane, indywidualnie projektowane okładki, strony tytułowe i napisy w treści. W opcji Fotoksiążki szytej na miarę tworzymy Wasz całkowicie indywidualny projekt.

Tak opracowane wspomnienia wyglądają cudownie na półce, są zawsze dostępne i sprawiają, że zdjęcia i wspomnienia żyją.

W czasie procesu jesteśmy z Tobą w kontakcie:

5. Czy zobaczę jakie zdjęcia wybraliście przed wydrukiem?

Oczywiście. Po ich selekcji i poprawieniu prześlemy Ci podgląd układu Twojej Fotoksiążki, który ukaże jej wygląd strona po stronie (w pliku PDF). Na tym etapie możesz zdecydować o usunięciu lub zamianie zdjęć, które z jakich względów tego wymagają. Aby zmieścić się w terminie realizacji, poprosimy Cię o reakcję w ciągu 24 godzin.

Po Twoich poprawkach wyślemy Ci finalny podgląd do akceptacji przed wydrukiem.

6. Co to jest okładka indywidualnie projektowana i okładka zdjęciowa?

Okładka indywidualnie projektowana to unikatowa okładka, którą projektujemy specjalnie dla Ciebie. Może to być motyw związany z Twoją podróżą (flaga, obraz, tekstura materiału typowego dla miejsca w którym byłeś, grafika w stylu miejsca podróży), może to być specjalnie zakomponowane zdjęcie z Twoich materiałów. Elementami graficznymi podkreślimy urok Twojej okładki. Jeśli zlecisz nam więcej Fotoksiążek do opracowania, utrzymamy je w tej samej szacie graficznej.

Okładka indywidualnie projektowana jest dostępna w formatach MIDI (za dopłatą) oraz bez dopłat w formatach MAXI i Na miarę. W przypadku książek MINI i MIDI bez dopłaty na okładkę wybierzemy jedno z Twoich zdjęć i dodamy napis tytułowy. Na życzenie możemy za dopłatą stworzyć także okładkę indywidulanie projektowaną dla książek MINI.

7. Co to jest strona tytułowa indywidualnie projektowana i nagłówki miejsc?

Indywidualnie projektowana strona tytułowa to unikatowa strona wewnętrzna okładki, którą projektujemy specjalnie dla Ciebie. Zawiera zwykle tytuł, miejsce wyjazdu, datę wyjazdu czy wydarzenia rodzinnego, może wymieniać uczestników uroczystości lub zawierać dowolny tekst wprowadzający. Informacje tekstowe okraszamy grafiką związaną z wyjazdem czy tematyką Fotoksiążki. Nagłówki miejsc określają w Fotoksiążce miejsca, w których byliście na wyjeździe czy kolejne wydarzenia rodzinne, tytuły kolejnych sekwencji wydarzeń. Nagłówki dopasowujemy czcionką do treści (np. wyjazd do USA opisują tytuł czcionką jak w amerykańskiej bluzie college’owej, do Japonii – stylizowane na japońskie znaki itp.) Jeśli zlecisz nam więcej Fotoksiążek do opracowania, utrzymamy je w tej samej szacie graficznej.

Indywidulanie projektowana strona tytułowa i nagłówki miejsc są dostępne w formatach MIDI (za dopłatą) oraz bez dopłat w formatach MAXI i Na miarę. W przypadku książek MINI i MIDI bez dopłaty po prostu rozpoczniemy Fotoksiążkę zdjęciami od wewnętrznej strony okładki.

Na życzenie możemy za dopłatą stworzyć także indywidualnie projektowaną stronę tytułową i nagłówki miejsc także dla książek MINI.

8. Jak otrzymam gotową Fotoksiążkę?

Jedną z wybranych opcji – kurierem lub do ulubionego paczkomatu.

9. Czy otrzymam elektronicznie zdjęcia, które poprawiliście?

Tak, odeślemy Twoje poprawione graficznie zdjęcia WeTransferem.

10. Czy mogę wstawić własne teksty do mojej Fotoksiążki?

Jak najbardziej. Wyślij je do nas w formacie .doc (Word) lub mailem oznaczając gdzie chciałbyś je widzieć. Dodanie własnych tekstów potraktujemy jako wybór indywidulanie projektowanej strony tytułowej i nagłówków miejsc w przypadku formatu MIDI. W formacie MAXI i Na miarę wstawimy twoje teksty bez dopłat.

11. A jeśli chcę wydać zdjęcia z czasów analogowych i mam je na negatywach lub odbitkach?

Wtedy poprosimy Cię o oddanie negatywów do zeskanowania w rozdzielczości co najmniej 300 dpi u stacjonarnego fotografa lub online w serwisie internetowym skanującym negatywy i odbitki. Otrzymasz od nich cyfrowo zapisane zdjęcia w formacie .jpg, z których stworzymy Twoją Fotoksiążkę.

12. Czym się różnią Fotoksiążki MINI, MIDI, MAXI i szyta na miarę?

Formatem, grubością (liczbą zawartych zdjęć) i zakresem naszej pracy.

Jeśli masz mniejszy pakiet zdjęć, „krótszą” tematykę (np. jedną lub kilka sesji foto), a także jeśli chcesz mieć po prostu zdjęcia wydrukowane w postaci Fotoksiążki bez dodatkowych elementów graficznych (specjalnie stworzonej okładki indywidualnie projektowanej, strony tytułowej i nagłówków miejsc), wybierz budżetową opcję – książkę MINI.

Jeśli chcesz mieć przepięknie opracowane zdjęcia z wyjazdu czy wakacji o standardowej (od tygodnia do miesiąca) długości lub rodzinny rocznik czy kronikę, gdzie masz wiele zdjęć (czyli nie ograniczałeś się w pstrykaniu ich na miejscu i wyszło na przykład 4000 fotografii), wybierz książkę MIDI, gdzie możesz dodać indywidualnie projektowaną okładkę, stronę tytułową i nagłówki miejsc.

Jeśli fotografowanie to Twoja pasja i Twoje zdjęcia są bardzo wysokiej jakości, prezentuj je w postaci albumu o dużym (28 x 42 cm) formacie i wybierz książkę MAXI. Podobnie jeśli masz bardzo dużo zdjęć i chciałbyś na przykład ująć w jednym tomie kilka czy kilkanaście podróży albo wiele lat życia rodzinnego.

13. Ciągłość zleceń i wspólna szata graficzna

Jeśli chciałbyś mieć na półce Fotoksiążki z wielu lub wszystkich podróży albo kolejne tomy z Twego życia rodzinnego, zapewniamy Ci ciągłość i jednolitość graficzną Twoich Fotoksiążek. Każda kolejna utrzymana będzie w podobnej szacie graficznej, stworzymy zbliżone strony tytułowe, korespondujące ze sobą okładki lub możemy wybrać tę samą dla wszystkich książek czcionkę.

14. Ile zdjęć wybieracie do Fotoksiążek?

Dla Fotoksiążek MINI (30 stron) wybierzemy do około 70 zdjęć.

Dla Fotoksiążek MIDI (50 stron) przeciętnie od 110 do 120 zdjęć.

Fotoksiążki MAXI (40) zmieszczą od 120 do 240 zdjęć.

Fotoksiążki szyte na miarę mogą mieć dowolną, nie większą niż 130, liczbę stron i bardzo dużo zdjęć.

Pamiętaj, że zawsze możesz dodać kolejne strony w cenie 18 zł (MINI, MIDI), 36 zł (MAXI).

15. Co, jeśli mam za dużo zdjęć?

Nie bój się – jest na to kilka opcji. Jeśli myślisz, że masz za dużo zdjęć z jednego wyjazdu, my wybierzemy za Ciebie te najlepsze. Czasami z 6500 zdjęć warto wykorzystać 150, czasami 200. Większość Twoich zdjęć w czasach cyfrowych to powtórzone ujęcia i to z nich wybierzemy te najlepsze.

Nasze Fotoksiążki mają opowiedzieć historię Twej podróży czy rodziny – nie chodzi w nich o to, by pokazać wszystko, co zostało ustrzelone migawką aparatu, a by utrzymać ciągłość i dynamikę Twojej story. Jeśli na safari zrobiłeś 90 zdjęć samych lwów, tę historię opowiemy w kilku kadrach na dwóch stronach lub kilkunastu dynamicznych ujęciach na czterech.

Jeśli masz mnóstwo doskonałych zdjęć i naprawdę nie ma co odsiewać, zaproponujemy Ci jedno lub kilka poniższych rozwiązań na raz:

– zwiększenie objętości wybranej Fotoksiążki (w wersjach MIDI, MAXI czy na miarę może to być aż 130 stron) – w cenie 18 zł za kolejną kartkę (MINI, MIDI), 36 zł (MAXI).

– podział zdjęć na więcej tomów

– wybranie większego formatu dla Twojego zamówienia.

16. Co, jeśli mam za mało zdjęć?

Z dzisiejszej perspektywy może wydawać się, że np. z wyjazdu w latach 90. czy z całego dzieciństwa mamy bardzo mało zdjęć. W takiej sytuacji najlepiej będzie połączyć kilka podróży z dawnych lat w jednej Fotoksiążce lub stworzyć Fotoksiążkę z dużych powiększeń (np. jedno duże zdjęcie na stonę).  Prześlij zdjęcia do nas, a my doradzimy jak najlepiej je wyedytować – nie ma rzeczy niemożliwych, a te najstarsze fotografie sprzed wielu lat są często najbardziej wzruszające, więc warto nadać im nowe życie!

17. Chcę mieć więcej egzemplarzy dla rodziny i przyjaciół

Jeśli chcesz mieć kolejne kopie dokładnie takiej samej Fotoksiążki, wydrukujemy je dla Ciebie ze zniżką.

Jeśli dla przyjaciół czy rodziny chciałbyś stworzyć wersję, w której wymieniamy część zdjęć by ich ukazać, a większość pozostaje bez zmian, wycenimy dla Ciebie tę książkę indywidualnie.

Każdy kolejny egzemplarz tej samej książki możesz wręczyć na pamiątkę dzieciom, w prezencie innym uczestnikom wyjazdu czy uroczystości czy przekazać dziadkom, którzy chcą móc dzielić się zdjęciami wnuków ze znajomymi, a nie lubią oglądać zdjęć na ekranie czy nie posługują się laptopem.